Pages Menu
 

Categories Menu
Popularne wskaźniki prawidłowej masy ciała
Nikt chyba nie ma już wątpliwości, że zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób możemy określić, czy
Zioła suszone czy świeże? Sprawdź czym się różnią
Zioła towarzyszą człowiekowi od wieków. Wykorzystywano je nie tylko podczas gotowania potraw. Wiele ziół do dziś wykazuje działania lecznicze, wspomagające naturalne procesy
Zielona alga na oczyszczanie - chlorella. Dieta oczyszczająca organizm - skuteczna kuracja
Dieta na oczyszczanie organizmu powinna zawierać takie elementy, które usuwają toksyny z organizmu i pozwalają na oczyszczenie
Dobry peeling medyczny - złuszczanie naskórka Warszawa Mokotów
Skóra, która dobrze oddycha jest piękniejsza. Dlatego tak ważne jest, by pamiętać o cyklicznym wykonywaniu peelingu, który ściera zewnętrzną warstwę naskórka
Czy można jeść sushi w ciąży? Odpowiadamy
Zachcianki w ciąży
Ciąża to niewątpliwie piękny, ale jednocześnie niełatwy czas. Przyszła mama boryka się bowiem z wieloma niedogodnościami, niewątpliwie także stresem związanym
Jak poprawnie obliczyć BMI
Dla użytkowników siłowni i fitness clubów bardzo ważne jest kontrolowanie swoich postępów. Systematyczne pomiary i obserwacje dają pogląd, czy treningi przynoszą zadowalające efekty.
Punktem
Dawkowanie witaminy D: suplementacja witaminy D. Czym grozi niedobór witaminy D?
Witamina D jest niezbędna do funkcjonowania naszego organizmu. Niestety zimą oraz wczesną wiosną możemy mieć spore problemy z jej niedoborem.

Posted by on lis 3, 2021 in Dieta i odchudzanie |

Dlaczego przy planowaniu diety należy unikać pewnych grup pokarmów?

Dlaczego przy planowaniu diety należy unikać pewnych grup pokarmów?

Każdy człowiek wie, że musi spożywać określone pokarmy, aby uzyskać składniki odżywcze, witaminy i inne ważne rzeczy. Dlaczego jednak ważne jest unikanie pewnych grup pokarmów?

Po pierwsze, należy zrozumieć, że organizm ma określone wymagania, np. potrzebuje pewnych rodzajów białek i węglowodanów. Jeśli nie ma żadnej z tych rzeczy, organizm zacznie ich szukać. Aby spełnić wymagania organizmu, należy stosować określoną dietę. Co się stanie, jeśli nie będziesz miał żadnego z tych pokarmów? Co się stanie z Twoim ciałem?

Na przykład, jeśli stosujesz zbilansowaną dietę, masz wszystko, czego potrzebujesz dla swojego organizmu. Ale co, jeśli unikamy niektórych grup pokarmów? Pojawia się kolejne pytanie: co stanie się z twoim ciałem?

Pozwól, że przedstawię Ci kilka powodów, dla których powinieneś unikać pewnych grup pokarmów.

1. Zmęczenie

Twój organizm potrzebuje tłuszczu do uwalniania energii, ale jeśli stosujesz zbilansowaną dietę, spożywasz wystarczającą ilość tłuszczu. Jeśli jednak unikasz pewnych grup pokarmów, będziesz czuć się zmęczony.

2. Trawienie

Twój układ trawienny jest jedną z najważniejszych części ciała. Jeśli spożywasz mniejszą ilość tłuszczu i węglowodanów, będzie to miało wpływ na wydajność twojego organizmu.

3. Przyrost masy ciała

Jeśli nie dostarczasz wystarczającej ilości tłuszczów i węglowodanów, przybierasz na wadze.

4. Choroby serca

Chorób serca można uniknąć stosując zbilansowaną dietę, ale jeśli unikasz pewnych grup żywności, możesz mieć problemy z sercem.

Wnioski:

Oto najważniejsze powody, dla których należy unikać pewnych grup żywności.